dimarts, 18 de maig de 2010

UNA ALARMA NO CONSUMADA

De: CAOC
Enviado el: martes, 18 de mayo de 2010 14:12
Para:
Asunto: UN ERROR ISTORIC
 
L'OCCITAN ES EN PERILH EN CATALONHA


Uèi lo Parlament de Catalonha consomarà un error istoric, farà l'aranés l'estandard oficial occitan en Catalonha.

Eles dison que i a pas d'estandard occitan (mentisson), alara serà l'aranés oficial en tota Catalonha e serà lo sol subvencionat, lo sol protegit, lo sol ensenhat.

Passarà d'èstre lo mai pichon dialecte local (inutil per la intercomunicacion) a èstre lo dialecte mail grand amb un territòri de mai de sèt milions de personas.

Lo cas està sentenciat mas i aurà de retombadas grèvas per l'avenidor. Serà en perilh l'unitat de la lenga.

Cal protestar per dignitat malgrat que nos vòlgan pas escotar.


Coralament,

Enric Garriga Trullols
President del CAOC

Vaqui las adreças dels responsables politics :

- Maria Roca, Comissió Cultura: mariamerce.roca@parlament.cat

- Carme Vidal, grup CDC: carme.vidal@parlament.cat

- Maria-Àngels Cabasés, grup ERC: angels.cabases@parlament.cat

- Francesc Pané, grup ICV: francesc.pane@parlament.cat

- Carme de Rivera, grup Mixt: carmen.rivera@parlament.cat

- Rafael López, grup PP: rafael.lopez@parlament.cat

- Francesc Boya, grup PSC: francescxavier.boya@parlament.cat

- Artur Mas , president CDC: a.mas@ciu.cat

- Josep Lluís Carod Rovira, del govern : vicepresident@gencat.cat

- Oriol Pujol, portavèu CIU: oriol.pujol@parlament.cat

- Miquel Iceta, portavèu PSC: miquel.iceta@parlament.cat

- Anna Simó, portavèu ERC: anna.simo@parlament.cat

- Dolors Camats, portavèi ICV: dolors.camats@parlament.cat

- Ernest Benach, president parlament: ernest.benach@parlament.cat

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada